Гришо победи Чорич в демонстративния турнир Kooyong Classic (СНИМКИ И ВИДЕО)

Първата българска ракета направи шоу за публиката и добра загрявка за Australian open

Григор Димитров победи Борна Чорич с 6:3, 5:7, 10:8 за 1 час и 51 минути игра на демонстративния турнир Kooyong Classic.

Димитров направи пробив от третата си възможност и поведе с 3:1 в първия сет. До края на тази част нов пробив нямаше и Григор спечели с 6:3. Във втория сет Димитров пропусна две възможности за брейк при 3:3. При 5:6 Чорич реализира първата си възможност за пробив в мача и успя да изравни сетовете.

В шампионския тайбрек Димитров на три пъти изосташе с минибрейк, но успя да наваска и да се наложи с 10-8 точки.

Това беше първата среща между Григор Димитров и Борна Чорич. Двамата трябваше да се срещнат във втория кръг на US Open миналата година, но хърватинът се оттегли поради контузия в гърба.

Сега българинът чака жребия за първия за годината турнир от Големия шлем Australian open, който ще бъде изтеглен в четвъртък.