Гришо победи Мартерер, излиза срещу Шарди в Маями (ВИДЕО)

При успех над французина Григор Димитров ще достигне до осминафиналите

Григор Димитров постигна първа победа от повече от месец насам. Най-добрият български тенисист се наложи с 4:6, 6:2, 6:1 над Максимилиан Мартерер и се класира за третия кръг на турнира на твърди кортове в Маями, който е от сериите Мастърс 1000. Следващият съперник на Григор ще бъде французинът Жереми Шарди, който надви сънародника си Ришар Гаске в два сета.

При нова победа Гришо ще се класира за осминафиналите в Маями. Българинът беше в серия от 3 последователни загуби, като нямаше победа от 17-и февруари, когато се наложи над Давид Гофен на полуфиналите на турнира в зала в Ротердам.

След това Димитров инкасира последователни поражения от Роджър Федерер, Малек Джазири и Фернандо Вердаско. Снощи световният №4 показа колебания при първи сервис, особено в началния сет, но все пак успя да се мобилизира и да се поздрави с труден, но сладък успех.

С победата Димитров подобри резултата си от миналата година, когато допусна поражение във втория кръг от Гуидо Пея.

„Чувствах се много некомфортно през първия сет, той изигра наистина добър мач, уцелваше точно ъглите. Условията за мен бяха малко по-различни днес, защото съм тренирал само през деня и трябваше бързо да се наглася. Но краяният резултат е най-важен. Всеки спечелен мач е важен за мен, след като последните седмици не бяха добри и сега стъпка по стъпка трябва да се върна на победния път. Тази вечер направих първата от тези стъпки.

Шарди е голям играч, труден противник с много силен сервис и форхенд, играли сме един срещу друг. За менпо важното е да се концентрирам върху себе си, върху моя начин на игра и начина ми на представяне във всеки един мач“, заяви Гришо след победата.

Давид Гофен не успя при завръщаннето си след контузията в окото, която получи в Ротердам на мача с Григор Димитров. Белгиецът отпадна в Маями след загуба с 0:6, 1:6 от Жоао Соуза в двубой от втория кръг на Мастърс 1000 турнира в Маями. Срещата продължи едва 60 минути, в които Гофен не успя да спечели нито веднъж подаването си.

Сърбинът Новак Джокович също отпадна след поражение от Беноа Пер с 3:6, 4:6.