Гришо показа израстване, но завърши сезона със загуба от Чилич (ВИДЕО)

Българинът отново показа колебливост и отстъпи със 6:7(5), 4:6, хърватинът готов за Джокович на четвъртфиналите в Париж

Григор Димитров завърши сезона със загуба 6:7(5), 4:6 от Марин Чилич в осминафиналите на „Мастърс 1000“ турнира в зала в Париж. Българинът отново показа колебливост в определени моменти и явно ще му трябват още съвети от легендата Андре Агаси. Гришо започна годината като №3 в световната ранглиста след като спечели финалния Мастърс на АТП, но не успя да триумфира с титла и в крайна сметка той, екипът и феновете му се надяват нещата да се получат след Нова година.

От понеделник Димитров ще падне с девет места в световната ранглиста до №19. Сега му предстои десетдневна почивка, след което започва подготовка за следващия сезон, който ще започне за него на турнира в Бризбейн, Австралия.

Първият сет започна кошмарно за Димитров, който загуби още първото си подаване и позволи на своя съперник да поведе с 2:0. Веднага след това обаче българинът се стегна и направи рибрейк, стигайки до 1:2, а след това на свой сервис изравни за 2:2.

До края на сета играта бе наплно равностойна до 5:4 за Чилич, който имаше страхотна възможност да затвори сета още тук не без помощта на българина. За щастие Гришо успя да измъкне гейма си и след това го вкара в тайбрек. Там имаше отлична преднина при 5:3 и два свои сервиса, но се разколеба и не взе нито една точка до края.

Вторият сет започна също толкова зле за Димитров, както и първия. Българинът застана на сервис и загуби подаването си. Чилич се възползва и поведе веднага с 2:0.

Колебанията при Гришо обаче не спряха и при 3:1 за хърватина, той бе на прага да пробие отново, но Григор се спаси за 2:3. До края обаче българинът не успя да заличи този гейм пасив и в крайна сметка загуби с 4:6.

Марин Чилич очаква победителя от мача между новия №1 в света Новак Джокович и Дамир Джумхур.