Квалификациите на тримата българи в Анталия бяха отложени за утре сутрин заради дъжд
Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще започне новия сезон на турнира Мелбърн-2 в седмицата преди Откритото първенство на Австралия, съобщава oasport.it. Надпреварата от категорията АТП 250 стартира на 31 януари.
Димитров е поставен под №2 в основната схема при настоящите заявки, като водач е швейцарецът Стан Вавринка.
Сред фаворитите за титлата се очаква да бъдат още Феликс-Оже Алиасим (Канада), Борна Чорич (Хърватия), Каспер Рууд (Норвегия), Тейлър Фриц (САЩ), Юго Юмбер (Франция) и Даниел Евънс (Великобритания).
Австралиецът Ник Кириос ще се завърне на корта на турнира в Мелбърн-2 за първи път след обявяването на локдауна заради пандемията от коронавирус, а опитните Жил Симон и Ришар Гаске (Франция) и Марин Чилич (Хърватия) също са сред заявените.
Откритото първенство на Австралия ще се състои от 8 до 21 февруари.
В същото време срещите на тримата български национали Димитър Кузманов, Александър Лазаров и Адриан Андреев от първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове от категория АТР 250 в турския курорт Анталия с награден фонд 361800 евро бяха отложени за утре заради дъжд.
И тримата ще играят на Корт 3, като срещите им са какво следва:
09:00 часа: Адриан Андреев – Лукас Клайн (Словакия)
След тях: Мирза Башич (Босна и Херцеговина) – Димитър Кузманов
След тях: Александър Лазаров – Лукас Мийдлер (Австрия)
За влизане в основната схема са необходими две победи.