Гришо прибави 1500 точки и 2 549 000 долара за успеха си (ВИДЕО)

Българинът спечели финалите на АТП в Лондон без нито една загуба

Григор Димитров стана първият дебютант, който печели финалите на АТП в Лондон след испанеца Алекс Кореча през 1998-а година, когато той победи Карлос Моя. Българинът преодоля Давид Гофен със 7:5, 4:6, 6:3 и триумфира с най-голямата титла в кариерата си и то при дебюта си в Лондон.

И не само това – Гришо спечели 2 549 000 долара за успеха си, както и 1500 точки за световната ранглиста, в която вече заема рекордното място под №3 с актив от 5150 точки. Лидер остава Рафаел Надал с 10645 точки, следван от Роджър Федерер с 9605 точки. Четвъртият Александър Зверев има 4610 точки.

Българинът взе бонус от финалите на турнира на АТП в Лондон, след като при дебюта си го спечели без да загуби нито един мач. Българските фенове бяха толкова екзалтирани, че се наложи съдията на стола дори да им направи забележка при 4:3 в полза на българина в решителния трети сет, когато те скандираха „Ди-ми-тров! Ди-ми-тров!“.

Снимки: nittoatpfinals.com