Гришо с историческа победа в дебюта си в Лондон (ВИДЕО)

Първият българин в 48-годишната история на финалния турнир победи със 6:3, 5:7, 7:5 Доминик Тийм

В дебюта си на финалите на АТП в Лондон Григор Димитров игра, сякаш е бил тук преди. Българинът натисна здраво съединителя срещу Доминик Тийм на „О2 Арена“, за да победи австриеца в оспорван мач със 6:3, 5:7, 7:5 за 2 часа и 21 минути. Това бе втора победа за Димитров срещу Тийм, като тя му донесе и 200 точки за световната ранглиста, където той продължава да бъде №6 и тази седмица.

Гришо проби Тийм три пъти, включително и в третия сет, когато австриецът едва усяпваше да задържи нервите си. Доминик сервира при 5:5 и 0:30 в решителния трети сет, когато два пъти направи двойни грешки и загуби гейма. След това българинът сгреши за 0:15, но реализира третия си мач пойнт и стигна до победата пред екзалтираната публика, сред която имаше и много българи със знамена, шалчета и дори с народни носии.

Десничарят е първият български тенисист, който участва във финалния турнир на АТП в неговата 48-годишна история. Победата изкачи Григор начело на на групата „Пийт Сампрас“.

В късния мач тази вечер световният №1 Рафаел Надал ще се изправи срещу Давид Гофен в другия мач от групата.