Гришо с победа №300 в Тура! (ВИДЕО)

Българинът разби в 2 сета Дамил Джумхур и излиза срещу Матео Беретини във втория кръг на турнира във Виена

Григор Димитров записа победа №300 в професионалния тур, след като се наложи със 6:3, 7:5 над Дамир Джумхур на старта на АТП 500 турнира в зала във Виена. Това беше четвърти дуел между двамата, като българинът записа четвърти успех и първи в два сета.

Във втория кръг Димитров ще срещне третия поставен в схемата Матео Беретини от Италия, с когото именно направи шоу като поигра с двойници на Моцарт през Виенската опера.

В кариерата си хасковлията има 20 победи над тенисисти от Топ 10, 8 титли от АТП и баланс от 199 победи и 125 загуби на твърди кортове, а първият му успех в Тура е срещу Томаш Бердих в Ротердам през 2009 година, пише официалният сайт на АТП.

Гришо започна вихрено срещата и след два пробива поведе в резултата с 5:1 гейма и сервира за сета. Джумхур върна един от брейковете, но за повече нямаше сили.

Във втория сет Григор проби в петия гейм за 3:2, но след това босненецът върна моментално пробива. Все пак българинът стигна до решителен пробив за 6:5 и при своето подаване не сгреши.

„Това бе един от онези мачове, които просто трябва да спечелиш. Бях много уверен в играта си и намерих правилния ритъм. Въпреси всичко, някои неща можеше да направя и по-добре. Стратохно е да победиш в 2 чисти сета. Най-щастлив съм, че успях да запазя постройката и тевпото си до самия край на мача“, заяви Григор Димитров след мача.

Това е второ участие на българина във Виена, като миналата година отпадна още на старта на турнира.

Следващият му съперник Матео Беретини пък се цели в класиране за първи път на финалите на АТП в Лондон. Гришо, който е печелил тази финална надпревара, обаме в момента изглежда твъде добър, след като успя да обърне лошия старт на сезона си и да достигне до полуфиналите на US Open след историческа победа над Роджър Федерер.