Нови рекорди за Виктория Томова и Димитър Кузманов
Григор Димитров прогресира с две позиции и се завърна в Топ 20 на световния тенис. Българинът изпревари Роберто Баутиста-Агут (Испания) и Денис Шаповалов (Канада) и заема 19-а позиция в подреждането с 1740 точки.
View this post on Instagram
Димитър Кузманов записа ново рекордно класиране и се намира под №171. Адриан Андреев остава трета ракета на България като при него има прогрес от 19 позиции до №343.
Мико ще участва на Чалънджъра в Амерсфоорт, Нидерландия, който е от категория 80. В първия кръг пловдивчанинът ще се изправи срещу седмия поставен Матс Морайнг от Германия.
Александър Лазаров е назад с 16 места до №395, но в актива му все още не са точките, спечелени с титлата в София в неделя. Александър Донски и Габриел Донев са по-напред спрямо предходното издание на класацията, а в Топ 1000 се завръща и Пьотр Нестеров.
Сръбската звезда Новак Джокович се срина до 7-а позиция, след като загуби 2000 точки, въпреки че спечели турнира от Големия шлем „Уимбълдън“. Лидер е Даниил Медведев от Русия.
При жените Виктори Томова прескочи 11 позиции и е на върховата за нея 101-а от днес, благодарение на полуфинала в Бостад през миналата седмица.
Изабелла Шиникова е №233, а в топ 500 е и Джулия Терзийска, която заема 368-ото място.
Продължава да води Ига Швьонтек, а след нея са Анет Контавейт и Мария Сакари. Шампионката от Лондон Елена Рибакина запазва 23-ата си позиция.