Гришо срещу Тийм за място на финала на Adria Tour (ВИДЕО)

Григор Димитров с изненадваща загуба от сърбина Никола Милойевич във втория си мач в Белград

Григор Димитров загуби втория си мач в първия ден на „Адрия Тур“ в Белград срещу Никола Милойевич. Двубоят между №19 и световния №145 приключи при резултат 1:4, 3:4(4) при краткия формат на състезанието.

По принцип българинът трябваше да играе срещу Дамир Джумхур, но босненецът получи контузия в адукторите в началото на мача си срещу Доминик Тийм. По-рано през деня Димитров срази в три сета Душан Лайович. 24-годишният сърбин Милойевич никога не се бе изправял срещу топ тенисиста ни.

В първата част 29-годишният хасковлия допусна два пробива и изостана в резултата след 1:4.

Във втория гейм на втория сет Димитров допусна пробив и изостана с 0:2, но след това изравни до 2:2. Стигна се до 3:3 и тайбрек, в който сърбинът записа три минипробива и от втория си мачбол се поздрави с краен успех при 7:4.

До момента Григор Димитров има победа и поражение на турнира в сръбската столица, като заема третото място в група „Б“. Днес българският тенисист ще играе срещу австриеца Доминик Тийм. Мачът е последен от програмата.

Победителите от двете групи ще играят на финала тази вечер от 21:00 часа.

Ако българинът победи, то има шанс да се класира на финала. Тийм е водач в групата след 2 победи. Във втория си мач той спаси 3 мачбола и обърна Душан Лайович с 1:4, 4:1, 4:3(6).

В група „А“ Филип Краинович поднесе голямата изненада. Световният №32 осъществи пълен обрат срещу организатора и непобеден до момента през годината Новак Джокович. По-младият сърбин надделя над световния №1 с 2:4, 4:2, 4:1 и активът му вече е един успех и едно поражение, колкото има и Ноле.