Гришо стартира с победа на Australian Open (ВИДЕО)

Българинът постигна труден, но напълно заслужен успех с 4:6, 6:2, 6:0, 6:4 над аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро

Григор Димитров стартира с победа на Откритото първенство на Австралия, първи за годината турнир от Големия шлем. В среща от първия кръг най-добрият български тенисист победи аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро с 4:6, 6:2, 6:0, 6:4 за 2:33 часа игра.

Димитров започна колебливо и позволи на съперника да вземе първия сет с 6:4, но след това намери своя ритъм и с лекота обърна развоя на срещата в своя полза.

Кулминация на превъзходството на българина бе в третия сет, в който той не даде нито гейм на аржентинеца. В четвъртия сет Григор запази концентрацията си и с късен пробив в десетия гейм успя да затвори мача с 6:4.

Победата над Лондеро е под номер 60 за българина в турнири от Големия шлем.

Във втория кръг Григор Димитров очаква победителя от срещата между Леонардо Майер (Аржентина) и Томи Пол (САЩ).

„Опитвах се дълго време да подредя играта си, да вляза в ритъм. Първият сет беше труден, направих доста непредизвикани грешки, но след това успях да намеря играта си“, каза Григор Димитров. „Радвам се отново да видя толкова сънародници тук, голямо благодаря.

Винаги съм идвал с удоволствие в Австралия, в началото на годината, когато още си свеж. Мачовете за АТП Къп в началото на месеца ми костваха доста енергия, но обичам да играя за страната си, за мен беше нещо ново да бъда капитан на отбора. През годините където и да играя виждам много български флагове и това ме прави горд“, коментира Григор Димитров в интервюто на корта веднага след мача.