Гришо стартира с рутинна победа над Денис Новак

Световният №3 и трети поставен българин очаква друг квалификант във втория кръг на Australian Open

Полуфиналистът от миналата година Григор Димитров започна с рутинна победа с 6:3, 6:2, 6:1 над австрийския квалификант Денис Новак в първия кръг на Australian Open. Мачът продължи 98 минути.

Гришо ще спори във втория кръг срещу победителя от мача между Елиас Имер и Макензи Макдоналд, които също влязоха в основната схема от квалификациите.

Димитров доминираше изцяло в двубоя, въпреки че го започна с две двойни грешки в първия гейм. Той поведе с 4:1 в първия сет, а в следващите две части даде само три гейма на съперника си. 26-годишният български тенисист, който в края на миналия сезон спечели титлата на финалния турнир на АТП в Лондон, завърши с 21 печеливши удара и 6 пробива.

Българинът приключи двубоя с втория си мачбол, след като Новак изправи топката в мрежата от бекхенд.

На трибуните на „Род Лейвър Арина“ имаше и сериозна българска агитка, която подкрепяше своя любимец. За българина това е негово юбилейно 30-о участие на турнир от Големия шлем и осмо на Октритото първенство на Австралия.

В 08:30 часа на корта излиза и българката Виктория Томова, която в първия кърг ще играе срещу Никол Гибс.

Снимка: ausopen.com