Гришо стартира в Мелбърн със страхотен обрат и победа над Типсаревич (ВИДЕО)

Българинът победи сърбина с 4:6, 6:3, 6:1, 6:4 в първия кръг на Australian Open, излиза във втория срещу Пабло Куевас

Григор Димитров започна с обрат първия си мач от Australian Open. Българинът победи бившия №8 Янко Типсаревич от Сърбия с 4:6, 6:3, 6:1, 6:4. Така той постигна втората си победа над този съперник от шест мача помежду им.

Във втория кръг Гришо ще играе с друг опитен опонент – непоставеният Пабло Куевас, който е №94 в световната ранглиста. Уругваецът се наложи с 6:4, 7:5, 6:1 над Душан Лайович. Дотук Димитров води с 2:1 победи срещу 33-годишния Куевас.

Григор Димитров имаше проблеми единствено в първия сет, когато Типсаревич проби в деветия гейм и след това затвори на свой сервис за 6:4. След почивката Гришо поведе уебдително с 3:0 и нямаше проблеми да изравни резултата след 6:3.

Българинът бе особено убедителен в третия сет, когато се наложи с 6:1. В четвъртата част пробивът дойде в последния гейм за 6:4.

Най-доброто постижение досега на Григор Димитров на Australian Open бе през 2017-а година. Тогава той отстъпи в полуфиналите на Рафаел Надал. През миналия сезон Димитров загуби на четвъртфиналите от Кайл Едмънд и има да защитава 360 точки за световната ранглиста.

В щаба на Гришо в Мелбърн е легендата Андре Агаси, а зад гърба им имаше страхотна бългаска агитка, която получи хавлии и топки от любимеца си.

Рафаел Надал нямаше никакви проблеми на старта и прегази в 3 сета Джеймс Дъкуърт, след като се завърна на корта след контузия, заради която напусна турнира в Бризбейн.