Гришо: Тялото ми се чувства добре, нямам търпение отново да изляза на корта

Българинът и партньорът му на двойки Жан-Жулиен Роже допуснаха обрат и загубиха от Брандън Накашима и Сам Вербеек

Григор Димитров се завърна победоносно след близо едномесечно отсъствие от корта и претърпяната контузия в стъпалото, която му попречи да довърши двубоя си от втория кръг на US Open. В ранните часове на днешния ден нашето момче надви Мартон Фучович в три сета, което бе и неговият първия успех над този противник, след като преди това имаше две загуби от също толкова изиграни срещи.

След победата си на старта в Сан Диего родният ни представител сподели, че тялото му се чувства отлично физически и няма търпение отново да излезе на корта, като също така не пропусна да поздрави родните фенове по трибуните.

„Успях да остана в мача. Трябваше да променя някои неща. Първоначалната ми стратегия беше добра, но не я изпълнявах правилно. Това беше първият ми мач от около три седмици и половина насам, така че не съм в оптимален ритъм, затова се радвам, че победих. Страхотно е да видя толкова много български флагове по трибуните. Цялостно мога да кажа, че съм изпълнен с позитивизъм. Чувствам се чудесно да бъда отново на корта. Тялото ми се справя много добре, което е най-важното в този момент. Наслаждавам се на всеки един миг на корта, това е година, изпълнена с много възходи и падения. Жаден съм да играя отново и се вълнувам да бъда обратно на корта. С това мисля, че ще дойдат и очакваните резултати“, завърши ракета номер 1 на България, чийто следващ съперник е Феликс-Оже Алиасим. Мачът е във вечерната сесия утре.

В същото време Гришо и парньорът му Жан-Жулиен Роже допуснаха обрат в мача си на двойки от първи кръг срещу Брандън Накашима и Сам Вербеек – 6:4 3:6 8:10.

Срещата не започна по най-добрия начин за Димитров и Роже, като съперниците им бързо се откъснаха в резултата с 3:0. Българо-нидерланският тандем обаче бързо набра инерция и навакса изоставането си, печелейки четири поредни гейма в своя полза. До края на частта не се стигна до нови брейкове и Димитров и Роже се доближиха на сет от крайния успех.

Вторият сет стартира отлично за първата ни ракета и неговият съотборник. Те имаха инициативата и пречупиха рано противниковото подаване, за да поведат с 2:0. За съжаление, Димитров и Роже претърпяха значителен крах в представянето си и спечелиха едва още един гейм до края на сета, преди Накашима и Вербеек да изравнят общия резултат.

В шампионския тайбрек американецът и холандският му партньор придобиха контрола над случващото се и бързо си извоюваха комфортна преднина, след като поведоха с 6:1. Димитров и Роже съумяха да се доближат максимално до съперниците си и да ги поставят под напрежение, но в крайна сметка напуснаха надпреварата още в първия кръг.

Източник: tennis.bg