Гришо в третия кръг в Монреал след победа над Миша Зверев

Следващият съперник на българина ще бъде холандецът Робин Хаасе, Гришо има две победи над него

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Монреал. Българинът победи Миша Зверев от Германия след 6:3, 3:6, 6:3 след точно 100 минути игра, съобщава tennis24.bg.

В първата част Димитров на два пъти пробиваше съперника, но допускаше връщане на брейковете, след като правеше по две двойни грешки. Хасковлията контролираше мача, наказваше излизанията на мрежата на Зверев с минаващи удари и прецизни лобове. Той проби за 5:3 и след това с лекота затвори частта след 39 минути игра.

Германецът проби за 3:1 и затвърди. В последния гейм на частта Гришо стигна до точка за връщане на пробива, но при нея ретурът му излезе с около сантиметър. Зверев намери сервиса си и изравни сетовете.

В заключителната част Димитров проби по куриозен начин за 4:2. В този гейм роденият в Москва Миша направи четири поредни двойни грешки. В деветия гейм Гришо сервираше за мача и реализира първия си мачбол.

Следващият му съперник е холандецът Робин Хаасе, който е 52-и в ранглистата. До момента Гришо е спечелил и двата мача помежду им с по 2-0 сета. Срещите са били на твърди кортове през 2014 година в Бризбън и Индиън Уелс.

Снимка: Инстаграм