Гризман спаси Барселона от резил в Ибиса за Купата (ВИДЕО)

Третодивизионния тим водеше с 1:0 до 72-ата минута и бе на крачка от сензацията

Антоан Гризман спаси Барселона от сензационно отпадане още в 1/16-финалите на турнира за Купата на Испания. В отсъствието на голямата звезда Лионел Меси френският национал вкара двете попадения за драматичен успех с 2:1 при визитата на Ибиса.

Той изравни за 1:1 в 72-ата минута с първия точен удар на каталунците в мача, а в 94-ата съкруши борбените домакини, аплодирани дори и след загубата от своите фенове.

Привържениците на гостите обаче надали са останали доволни от втория двубой на новия наставник Кике Сетиен. Той дебютира с минимален домакински успех над Гранада в неделя, а снощи даде почивка на Меси, Пике, Бускетс и Жорди Алба, но се размина на косъм с голям срам в историческата първа среща между Барса и Ибиса.

Тя бе започната далеч по-силно от третодивизионния тим, който изненадващо поведе още в деветата минута. Тогава Хавиер Перес Матео вдигна на крака стадион „Кан Мисес“.

След това гостите овладяха инициативата, но трудно стигаха до чисти голови положения, докато Ибиса разчиташе на контраатаки и имаше два отлични шанса за втори гол.

При един от тях домакините нямаха и късмет, защото нацелиха гредата.

Реал (Мадрид) също се измъчи при гостуването си на третодивизионния Унионистас Саламанка, но спечели с 3:1 и се класира на осминафинал за Купата на Краля. Столичани владееха инициативата, но високомерното им отношение можеше да го провали.

Гарет Бейл в 17-ата минута бе дал ранен аванс на Реал, но в 57-та минута Алваро Ромеро изравни. Пет минути по-късно автогол на Хуан Гонгора изведе Реал отново напред. Футболистите на Зинедин Зидан удариха и три греди – Хамес Родригес в края на първото полувреме и Брахим Диас и Лука Йович в рамките на десетина секунди в заключителните минути на мача. В добавеното време на мача Диас вкара трети гол за столичани.

Атлетик (Билбао) спечели с 5:4 след изпълнение на дузпи срещу Елче, за да се добере до 1/8-финалите. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1. Баските са вторият най-титулуван клуб в надпреварата. Те изоставаха с 1:3 при наказателните удари, но успяха да стигнат 3:3, а след това и до победата.

Други резултати: Жирона – Виляреал 0:3, Логронес – Валенсия 0:1, Реал Сосиедад – Еспаньол 2:0, Тенерифе – Валядолид 2:1