Хаасе отново не даде шанс на Кузманов

Гаел Монфис стартира с убедителна победа над Виктор Троицки на Sofia Open

Димитър Кузманов приключи участието си на сингъл на Sofia Open. Пловдивчанинът отстъпи с 0:2 сета пред Робин Хаасе, в отделните части 2:6, 4:6 след 74 минути игра на централния корт в „Арена Армеец“. Двамата играха един срещу друг на старта на турнира в София и през 2017 година, когато победата отново беше на сметката на Хаасе.

Първият сет приключи с четири последователни гейма за холандеца. През втората част Хаасе проби за аванс 2:1, а в осмия гейм Кузманов стигна до точка за връщане на пробива, която беше неутрализирана с безупречен сервис на холандеца. Впоследствие Хаасе съхрани подаването си и сервирайки за успеха при 5:4 реализира третия си мачбол.

Във втория кръг Хаасе, победител в надпреварата на двойки миналия сезон, ще срещне един от големите фаворити за титлата – Данийл Медведев, който е трети поставен.

Любопитен е фактът, че днес Кузманов и Хаасе отново ще излязат един срещу друг в двубой от първия кръг при двойките. Българинът ще си партнира с Адриан Андреев, а Хаасе със сънародника си Матве Миделкооп.

В същото време една от звездите на турнира Гаел Монфис записа убедителна победа в дебютното си участие на Sofia Open. Французинът се наложи с 6:3, 6:4 над финалиста от 2016 г. Виктор Троицки в двубой, който продължи 59 минути.

Монфис осъществи по един пробив в двата сета, което се оказа напълно достатъчно за него да се поздрави с успеха. Французинът приключи срещата с 9 аса, като допусна 8 двойни грешки. Сърбинът, който участва в основната схема с „уайлд кард“, наниза 8 аса и допусна 2 двойни грешки.

Това беше пети дуел между двамата, а Монфис продължава да няма поражение от този съперник.

Във втория кръг Монфис ще играе срещу победителя от срещата Ласло Джере – Михаил Кукушкин, които играят днес.