Хамилтън спечели скандално Гран При на Канада (ВИДЕО)

Себастиан Фетел финишира първи, но бе наказан заради опасна маневра срещу британеца

Британският пилот на Мерцедес Люис Хамилтън спечели състезанието за Голямата награда на Канада във Формула 1, като постигна пета победа за сезона в скандален финал, в който Себастиан Фетел беше наказан с 5 секунди заради опасна маневра срещу британеца при завръщането си на трасето, след като изпусна завой по време на 48-ата обиколка.

Фетел кара много силно, след като беше най-добър във вчерашната квалификация. В крайна сметка германският пилот на Ферари трябваше да се задоволи с 2-ото място, макар че след края на състезанието направи и малък цирк, като отказа да остави болида си при другите два от първата тройка, както и премести таблото с №1 на своето място, а това с №2 пред болида на Хамилтън. Третата позиция остана за Шарл Льоклер (Монако), също от Ферари.

От Ферари обявиха, че се чувстват ограбени и Фетел е моралният победител. Италианският екип има 96 часа да събере доказателства в полза на своята теза, че поведението на германеца не е било в разрез с правилата, след което да прецени дали да внесе официална жалба.

„Върнах се на трасето малко пред Люис и той трябваше да реагира. Това е част от състезанието. Много хора ще се съгласят с мен, но в тази дни се цитират правила и точки. Звучим малко като адвокати. За мен това не е спортът, в който се влюбих“, коментира разочарованият Фетел.