Хамилтън взе победа номер 100 и поведе в класирането (ВИДЕО)

Макс Верстапен стартира от последната позиция заради наказание, но успя да завърши на второто място

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън записа своята победа номер 100 в най-престижните автомобилни серии, след като триумфира в Гран при на Русия днес следобед. Пилотът на Мерцедес се възползва от силния дъжд в заключителната част на състезанието, за да изпревари лидера Ландо Норис и да стигне до успеха, който го върна на първото място в генералното класиране при пилотите.

Състезанието на пистата в Сочи бе успешно и за досегашния лидер Макс Верстапен, който стартира от последна позиция заради наказание, но успя да се пребори за второто място, също благодарение на мокрото време. Нидерландският пилот на Ред Бул първи реши да сложи гуми за мокро време и това се отплати, като той се изстреля от седмо до второ в последните обиколки. Норис обаче реши да рискува и да не сменя гумите, за да запази лидерската си позиция, но дъждът стана твърде силен и той все пак трябваше да влезе в бокса, което в крайна сметка го смъкна до седмо място. Зад Хамилтън и Верстапен се нареди Карлос Сайнц, а топ 8 допълниха Даниел Рикардо, Валтери Ботас, Фернандо Алонсо, Норис, Кими Райконен.

По този начин Хамилтън вече има 246,5 точки, две повече от Верстапен, а лютата битка между двамата за титлата продължава. „Не бях сигурен, че някога ще стигна до 100 победи, отне ми доста време. Отборът взе правилното решение в края. Изключително съм благодарен на всички мъже и жени в бокса. Макс свърши добра работа, за да се изкачи до второ място“, коментира британецът след успеха.