Хърватия на четвъртфинал след драма с дузпи срещу Дания (ВИДЕО)

Хърватите излизат срещу руснаците в битка място на полуфиналите

Хърватия победи Дания след драма с дузпи на стадиона в Нижни Новгород и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол. Редовното време завърши наравно 1:1 след голове още в първата минута на Матиас Йоргенсен за Дания и три по-късно на Марио Манджукич за хърватите.

В продълженията Каспер Шмайхел спаси дузпа на Лука Модрич в 114-ата минута, която бе отсъдена след консултация с ВАР.

Така равенството и в продълженията се запази и се стигна до дузпи. Каспер Шмайхел спаси две, но Даниел Субашич – три и това изпрати хърватите напред.

По-рано вчера Русия победи Испания с дузпи също след равенство 1:1 в редовното време. Така Русия и Хърватия ще се срещнат на четвъртфинал в Сочи на 7-и юли от 21:00 часа на Олимпийския стадион в Сочи.

Снимка: FIFA.com