Хърватия с драматично 3:2 над Испания (ВИДЕО)

Англия разби в контрола САЩ с 3:0 в последния мач на Уейн Рууни, Германия направи същото с Русия

Хърватия победи Испания с 3:2 в мач от Група 4 на Първа дивизия на Лигата на нациите. Първото полувреме бе изключително скучно, но втората част ще се помни дълго време. И петте гола паднаха след почивката, като на три пъти домакините повеждаха, а последното попадение падна в последната секунда. Андрей Крамарич и Тин Йедвай на два пъти бяха точни за домакините, докато за гостите се разписаха Дани Себайос и Серхио Рамос от дузпа.

След драматичната победа на Хърватия ситуацията в групата стана изключително заплетена. До края остава само още един мач, който ще определи победителя и изпадащия в по-долното ниво отбор. В неделя Англия приема Хърватия. Победителят в мача ще спечели и групата, а загубилият ще изпадне. При равенство пък Испания ще триумфира. Ако срещата е без победител при резултат 0:0, Хърватия ще отпадне, а ако е с голове – Англия.

Снощи англичаните разбиха с 3:0 САЩ в контрола с попадения на Джеси Лингард, Трент Алекзандър Арнолд и Калъм Уилсън. Легендата Уейн Рууни влезе на смяна в 58-ата минута и получи капитанската лента в последния си мач за Трите лъва. Германия разби със същия резултат домакина на последното световно първунство Русия. Льорой Сане вкара първия си гол за Бундестима, а до почивката Никлас Зюле и Серж Гнабри също се разписаха.

Белгия победи с 2:0 тима на Исландия в група 2 на Лига А. И двете попадения бяха дело на Мичи Батшуай. Нападателят на Валенсия бе точен в 65-ата минута и в 81-ата. Футболистите на Роберто Мартинес са лидер в групата с актив от 9 точки, а втори е Швейцария с 6 т. Двата отбора се срещат в решителен мач за първата позиция в неделя, а домакин са „кръстоносците“.

4. Сан Марино 5 0 0 5 0:14 0

Контролни срещи: Узбекистан – Ливан 0:0, Иран – Тринидад и Тобаго 1:0, Полша – Чехия 0:1, Израел – Гватемала 7:0, Германия – Русия 3:0, Ейре – Северна Ирландия 0:0, Англия – САЩ 3:0.