Хърватия уби мечтата на Ноле и е на финал за Купа „Дейвис“

Сърбите загубиха решителния мач на двойки, звездата на Реал (Мадрид) Лука Модрич бе на трибуните

Отборът на Хърватия се класира за финала на Купа “Дейвис”, след като надви с 2:1 победи състава на Сърбия. Решаващ за крайния успех на хърватите се оказа мачът на двойки, в който Никола Мектич и Мате Павич надделяха срещу Новак Джокович и Филип Краинович.

В двубоите на сингъл изненадата Борна Гойо победи Душан Лайович с 4:6, 6:3, 6:2. Гойо, който е номер 279 в световната ранглиста, записа втори успех срещу съперник от топ 50. Той не се огъна след загуберния първи сет и направи впечатляващ обрат, с който хърватите поведоха.

Във втория мач водачът в ранглистата на АТР Джокович имаше проблеми с Марин Чилич само в първия сет. Сърбинът спаси 6 точки за пробив, за да затвори частта с 6:4. Вторият сет премина изцяло под диктовката на Джокович, който даде само два гейма на съперника си. По този начин Ноле записа 19-а поредна победа на сингъл в Купа “Дейвис”.

Двубоят на двойки започна с поделено надмощие, въпреки че Мектич и Павич пропиляха 4 брейкпойнта във втория гейм. До 6:5 в полза на хърватите нямаше нито един пробив. Тогава Джокович и Краинович поведоха с 30:0, но допуснаха обрат и загубиха сета.

Това се оказа ключово за изхода на целия двубой. Във втория съвет сръбската двойка успя да спечели само един гейм, а Джокович се ядоса и ритна сака си.

След успеха на Мектич и Павич със 7:5, 6:1 Хърватия се класира за финала, където ще чака победителя от сблъсъка между Русия и Германия.

Балканското дерби в Мадрид беше изгледано и от звездата на местния футболен гранд Реал (Мадрид) Лука Модрич.