Хавиер Ибаниес излиза в битка за медал от СП в Белград

Натурализираният кубинец стигна до четвъртфиналите след прекратен кървав двубой срещу Илмар Консалес от Колумбия, Кристиян Николов отпадна

Кристиян Николов изигра пореден силен мач на Световното първенство по бокс за мъже в Белград. 21-годишният ни талант се би мъжки и даде всичко от себе си, но този път това не бе достатъчно, за да може да достигне до 1/4-финалите на шампионата на планетата.

Николов отстъпи с 0:5 съдийски гласа на представителя на домакините Владимир Мирончиков. Боксьорът от руската школа, който се състезава за Сърбия, бе предпочетен от съдиите и това му донесе участие в следващия етап на първенството. Той обърна резултата в картите на съдиите, след като Кристиян започна много силно и категорично спечели първия рунд. Липсата на опит от Николов си каза думата в заключителната част, която бе и решаваща за развоя на срещата.

Днес Хавиер Ибаниес ще опита да донесе медал за България в Белград. Останал като последен наш участник, натурализираният кубинец ще се изправи на 1/4-финал срещу Самюел Кистоюри от Франция. Двубоят е в категория до 57 килограма, а победа на Ибаниес ще му гарантира минимум бронзово отличие от Световното първенство.

Ибаниес достигна до тази фаза след с 3:0 съдийски гласа срещу Илмар Консалес от Колумбия. Срещата бе прекратена в средата на втория рунд, след като националът ни бе ударен с глава и получи сериозна аркада, която не му позволи да довърши мача.

Ибаниес започна агресивно сблъсъка и още от първите секунди респектира съперника си със серии от 5-6 удара, преодолявайки успешно защитата му. Той дори бе близо до възможността да го прати в нокдаун, но колумбиецът се събра и в края на рунда също нанесе няколко точни попадения.

Ибаниес продължи в същия стил и отново вкара страхотни попадения, когато дойде и решителният момент в мача. 73 секунди след началото на втория рунд мачът бе спрян, след като националът ни бе ударен с глава и получи аркада над дясното око, която вече е обработена и затворена.