Хебър на 1/16-финал за Купата на България срещу ЦСКА

Възпитаниците на Николай Митов отстраниха с 4:1 след  продължения Витоша (Бистрица) като гости

Хебър (Пазарджик) се наложи убедително над тима на Витоша (Бистрица) с 4:1 след продължения във втория предварителен кръг на турнира за Купата на България.

На стадиона в Бистрица първото полувреме завърши без голове, в 65-ата минута Живко Петков даде аванс на гостите от Пазарджик. В 75-ата минута обаче Цветомир Вачев изравни и така вкара мача в продължения.

В тях Хебър бе безкомпромисен и вкара три безответни попадения. Живко Петков отбеляза второто си попадение в мача, по едно добавиха Георги Търтов и Ивайло Тодоров.

Така Хебър ще се изправи срещу ЦСКА в третия кръг на турнира за Купата на България, като двубоят ще бъде в Пазарджик на 22 септември.

Спартак (Варна) пък си осигури мач с Лудогорец, след като “соколите” надвиха с 3:0 Надежда (Доброславци). Попаденията бяха дело на Александър Стефанов (29), Иван Пенев (35) и Иван Колев (80).

Първите два гола дойдоха след центрирания на Даниел Начев от статични положения. През втората част дебютира Колев, който се отчете с гол.

Нападателят можеше да отбележи и хеттрик, но първо пропусна отлична възможност, а в 74-ата минута негово попадение бе отменено поради засада. „Соколите“ приемат Лудогорец на 23 септември в директен мач за класиране на осминафиналите.

Единственият мач, който се реши с дузпи, беше между Септември (Тервел) и Янтра, като габровци загубиха с 1:4.

В останалите срещи Ямбол победи с 1:0 Струмска слава, а Локомотив (Горна Оряховица) надви Нефтохимик с 2:1 след продължения.

Резултати: Септември 98 Тервел – Янтра 0:0 след продължения, 4:1 след дузпи, Надежда (Доброславци) 0:3 Спартак Варна, Ямбол 1915 1:0 Струмска слава, Витоша (Бистрица) 1:4 Хебър, Локомотив (Горна Оряховица) 2:1 Нефтохимик след продължения