Хебър се върна на върха след 1:0 над Септември

“Зелените” стигнаха до важните три точки след попадение на Евгени Игнатов, в сряда приемат ЦСКА за Купата на България

Хебър записа пета поредна победа във Втора лига, след като спечели с 1:0 домакинството си на Септември и възстанови аванса си пред Етър на върха в класирането. Тимът от Пазарджик има 25 точки, с три повече от „виолетовите“.

“Зелените” стигнаха до важните три точки след попадение на Евгени Игнатов в 50-ата минута.

На стадион “Георги Бенковски” теренът беше много тежък, като и двата тима опитаха да спечелят мача. Съставът на Николай Митов имаше инициативата през по-голямата част от срещата, като създаде две положения преди почивката, а столичани отговориха с едно, след добър пробив на Симеон Александров.

В началото на втората част Хебър отбеляза важното попадение, което се оказа достатъчно за трите точки. Емануил Манев проби отляво, излъга двама противници, след което се подхлъзна и от легнало положение изведе Игнатов сам срещу Николай Банков. Бившият капитан на Кариана бе точен и даде аванс на домакините.

През последните десетина минути гостите упражниха сериозен натиск, като в последните секунди вратарят Петър Дебърлиев показа отличен рефлекс и донесе победата на Хебър.

Следващият мач на пазарджиклии е срещу ЦСКА в сряда от 16:00 часа в 1/16-финалите на турнира за Купата на България.