Хебър спечели дербито със Спартак (Варна) с 2:1 (ВИДЕО)

Възпитаниците на Николай Митов се доближиха на 3 точки от второто място, което заемат варненци

Хебър (Пазарджик) спечели с 2:1 дербито със Спартак (Варна) от 30-ия кръг на Втора лига. Попаденията за домакините реализираха Томислав Папазов и Евгени Игнатов. Точен за „соколите“ бе Даниел Начев. По този начин футболистите на Николай Митов се доближиха на само три точки от второто място, което се заема именно от варненци.

Двубоят започна перфектно за домакините. Още в деветата минута Евгени Игнатов центрира от фал в наказателното поле, където Томислав Папазов с глава отклони топката в мрежата на гостите от Варна.  Час след началото Веселин Любомиров бе изгонен от главния съдия Неделчо Гаджалов. Халфът получи втори жълт картон, след като направо нарушение срещу Георги Каракашев в центъра на терена. В 65-ата минута играчите на Николай Митов вкараха втори гол. Евгени Игнатов получи пас от Олег Димитров и с мощен удар с левия крак матира Иван Дичевски.

В 86-ата минута гостите стигнаха до гол. Резервата Даниел Начев се разписа след перфектно подаване oт Георги Георгиев. В заключителните минути варненци се опитаха да стигнат до равенството, но защитата на Хебър се справи.

Септември (София) надви с 2:1 Септември (Симитли) и взе важни три точки в борбата за челните места във Втора лига. В 15-ата минута Асен Чандъров се озова на чиста позиция и вкара за гостите от София. В 28-ата столичани удвоиха след точен изстрел с глава на Асен Георгиев. Малко след това вратарят Димитър Шейтанов изби топката, но Тодор Траянов я прати в мрежата. След последния съдийски сигнал покрай терена прехвърчаха искри. Така хората на Матич продължават да държат добра позиция в Топ 3 на класирането, докато отборът от Симитли се намира в опасната зона.

Монтана спечели с 2:0 гостуването си на лидера Етър. Разписаха се Владислав Цеков и Владимир Айтов от дузпа. По този начин беще сложен край на серията на „болярите“ от осем мача без загуба. Етър пропусна да увеличи аванса си на върха в красирането след издънката на Спартак (Варна).

Тимът на Тони Здравков пък записа пета победа в последните си 8 шампионатни двубоя и се доближи на четири точки от Топ 4.

Втора лига, 30 кръг: Марек – Ботев II (Пловдив) 1:0, Созопол – Спортист (Своге) 2:2, Янтра – Струмска слава 2:1, Септември (Симитли) – Септември (София) 1:2, Хебър (Пазарджик) – Спартак (Варна) 2:1
Добруджа – Литекс 1:0, Лудогорец II – ФК ЦСКА 1948 II 3:3, Етър – Монтана 0:2