Хебър влезе в Първа лига! (ВИДЕО) - DC news

Хебър влезе в Първа лига! (ВИДЕО)

Етър на бараж, Септември спечели Втора лига

Хебър е новият член на Първа лига! Пазарджик ще гледа отново елитен футбол след като отборът победи с 2:1 като гост Септември (Симитли) в мач от последния кръг. Тодор Чаворски и Китан Василев дадоха преднина през първото полувреме, Наджиб Шибу намали в 69-та минута. По този начин Хебър събра 70 точки и си осигури второто място в крайното класиране. Със същия актив завършиха още Септември и Спартак (Вн).

В крайна сметка по допълнителните показатели столичният тим стана шампион на Втора лига. Етър победи Добруджа с 3:2, но това стигна само до класиране за баража за Първа лига. От Втора лига изпадат Марек и Септември (Симитли), които се присъединяват към отказалите се от участие по време на първенството Левски (Лом) и Нефтохимик.

Втора лига, 38-и кръг

Монтана – Спартак (Варна) 1:1, Спортист (Своге) – ЦСКА 1948 II 4:4, Ботев (Пловдив) II – Марица (Пловдив) 2:2, Септември (Симитли) – Хебър (Пазарджик) 1:2, Марек – Струмска слава 4:2, Созопол – Литекс 0:4,  Етър – Добруджа 3:1, Миньор (Перник) – Левски (Лом) 3:0 служебно, Септември (София) – почива