Хебър загуби в Дупница, Етър е едноличен лидер във Втора лига

„Болярите“ победиха с 2:1 Литекс, Миньор се издъни с 0:0 у дома срещу Добруджа

От първите три отбора във Втора лига преди началото на 18-ия кръг, само Етър успя да спечели срещата си в петък с 2:1 срещу Литекс и по този начин оглави временното класиране.

„Виолетовите“ откриха резултата на стадион „Ивайло“ с гол на резервата Ловре Кнежевич в 63-ата минута, но само 3 по-късно капитанът на гостите Пламен Николов възстанови равенството, за да се стигне до 3-ата минута на добавеното време, когато Кольо Станев донесе успеха на Етър.

Междувременно водачът Миньор (Перник) стигна само до точка срещу борещия се за оцеляване тим на Добруджа и то у дома – 0:0, докато по същото време преследвачът Етър не можа да пречупи Литекс (Ловеч) във Велико Търново.

По същото време пък преследвачът Хебър (Пазарджик) падна с 0:2 от Марек в Дупница и така остана с 37 точки, на 2 от Миньор и на 3 от новия лидер Етър. Попаденията за домакините вкараха Димитър Владимиров в 11-ата и Христо Каймакански в 63-ата минута.

Само на точка от водачите пък вече е четвъртият преди началото на кръга тим на Спартак (Варна). „Соколите“ не оставиха шансове на Спортист и спечелиха с класическото 3:0 в Своге.

Никола Борисов откри резултата на Градския стадион, а после Иван Колев сложи точка на спора с попадения преди и след почивката.

Така Спартак събра 39 точки, с колкото е и Миньор, докато Етър е с 40.