Херта отмъкна точка като гост на РБ Лайпциг за 2:2 с гол от дузпа накрая (ВИДЕО)

Хофе прекъсна серия от 7 мача без победа в Бундеслигата

РБ Лайпциг завърши 2:2 срещу гостуващия Херта в 28-ия кръг на германското футболно първенство. Домакините записаха девети пореден мач без поражение в Бундеслигата от края на януари насам и с актив от 55 точки останаха на третото място в класирането, но пропуснаха да изместят от втората позиция Борусия (Дортмунд), който има 57 точки. Столичани пък прекъснаха серия от две поредни победи без допуснат гол, но с петата си последователна среща без загуба те събраха 35 точки и се изкачиха на десетото място.

Гостите поведоха още в деветата минута. Марвин Платенхард центрира от ъглов удар от ляво и Марко Груич от границата на малкия пеналт засече в мрежата с първия си гол от 6 декември.

В средата на първата част РБ Лайпциг изравни. Кристофер Нкюнкю подаде от корнер от дясно към близката греда и централният бранител Лукас Клостерман с глава прати топката в далечния ъгъл на Руне Ярстейн за 1:1.

Домакините продължиха да действат малко по-активно, но и двата тима трудно достигаха до ситуации пред вратата на съперника.

В 63-ата минута Марсел Халстенберг от РБ Лайпциг получи втори жълт и червен картон след остро влизане в краката на Матеус Куня.

Въпреки че остана с човек по-малко, отборът на домакините стигна до втори гол пет минути по-късно. Патрик Шик отправи удар по тревата от дъгата пред наказателното поле, вратарят на столичани Ярстейн изглежда нямаше да има проблем да спаси, но с нескопосана проява той пропусна топката през ръцете си и тя се търкулна в мрежата.

Херта все пак стигна до точката с късно попадение. Резервата Кжищоф Пьонтек направи 2:2 от дузпа, отсъдена след нарушение на Адемола Лукман срещу Куня в наказателното поле.

Хофенхайм прекъсна серия от седем мача без победа в германското футболно първенство след 3:1 над гостуващия Кьолн. С успеха домакините събраха 39 точки и се изкачиха на седмото място, с което остават в борбата за квота за Европейските клубни турнири. Кьолн е 11-и с 34 точки.

Австрийският национал Кристоф Баумгартнер се разписа в началото на двете полувремена, а между двете попадения Себастиан Борнау от гостите получи червен картон след грубо нарушение в 26-ата минута.

В 48-ата минута Стивън Цубер направи 3:0 след час игра след асистенция на Баумгартнер, а две минути по-късно Бенямин Хюбнер от домакините също получи червен картон след остро влизане в краката на Доминик Дрекслер.

С по 10 души на терена Кьолн опита да натисне и след час игра Флориан Кайнц намали. В 77-ата минута гостите получиха нов отличен шанс, но Март Ут не успя да преодолее вратаря Оливер Бауман от дузпа.

Фортуна (Дюселдорф) увеличи шансовете си за оцеляване след успех с 2:1 над гостуващия Шалке 04. След четири поредни равенства момчетата на Уве Рьозлер стигнаха до победата, с която събраха 27 точки и се доближиха само на точка от спасителното 15-о място, на което е Майнц 05.

„Сините“ от Гелзенкирхен поведоха в резултата в 53-ата минута, когато Уестън МакКени засече с глава подаване на Бастиан Очипка, но гостите не успяха да задържат преднината си и допуснаха трето поредно поражение след подновяването на шампионата, като с 37 точки паднаха на деветата позиция. Роувен Хенингс и Кенан Караман с глава донесоха обрата с две бързи попадения в средата на втората част.

Майнц 05 остана над опасната зона след 1:1 на терена на Унион (Берлин).

Гостите поведоха в 13-ата минута чрез Боте Баку, който засече подаване в пеналта на Леандро Барейро. Това Беше първо попадение на Баку в Бундеслигата.
След малко повече от половин час столичани изравниха след точен изстрел от фаул от 25 метра на Маркус Ингвартсен.

Роберт Андрих от Унион получи червен картон малко преди почивката, но през втората част гостите от Майнц пропуснаха да стигнат до победата.

Аугсбург и последният в класирането Падерборн завършиха 0:0 в друг мач от кръга на „WWK Arena“. Домакините изиграха мач номер 300 в елита, но останаха без победа в девета поредна среща. Падерборн дори можеше да стигне до успеха, но удари греда след удар на Герит Холтман в 61-ата минута.