Хетафе и Валенсия начело в Ла Лига (ВИДЕО) - DC news

Хетафе и Валенсия начело в Ла Лига (ВИДЕО)

ХЕтафе победи с 3:0 Бетис, а Валенсия се наложи като гост на Реал Сосиедад с 1:0

Хетафе и Валенсия оглавиха класирането в испанската Ла Лига с по седем точки след победи в първите мачове от четвъртия кръг. Хетафе спечели убедително с 3:0 у дома срещу Бетис, а Валенсия се наложи като гост на Сосиедад с 1:0.

Хетафе реши всичко в мача с Бетис още през първото полувреме. Анхел откри резултата в 13-а минута със зрелищен ножичен удар след центриране на Ален Ниом. В 39-а минута Куку направи 2:0, а в самия край на първата част отново Анхел бе точен и отбеляза трети гол за своя тим.

Бетис завърши мача с 10 души след червен картон на Аиса Манди в 83-а минута.

Валенсия също събра седем точки след победа с 1:0 като гост на Реал Сосиедад. Уругваецът Максимиляно Гомес реализира единствения гол в 75-а минута на мача. Сосиедад изравни дълбоко в добавеното време, но попадението бе отменено за игра с ръка след консултация с ВАР.