Хеттрик на Кристиано Роналдо класира Юве на четвъртфиналите (ВИДЕО)

Манчестър Сити унижи със 7:0 Шалке 04

Ювентус сътвори поредната сензация в 1/8-финалната фаза на Шампионската лига. Италианският шампион спечели с 3:0 реванша срещу Атлетико (Мадрид) и изхвърли “дюшекчиите” от турнира, с общ резултат 3:2.

Големият герой за домакините на “Алианц Стейдиъм” бе кралят на Шампионската лига Кристиано Роналдо. Португалецът изигра поредния си блестящ мач в този турнир и отбеляза и трите гола за успеха на своя тим. Той откри резултата в 27-ата минута, след това удвои в 48-ата, а накрая оформи и своя хеттрик в 86-ата минута от дузпа.

Кристиано бе привлечен в Торино именно за да решава подобни мачове и огромната инвестиция започва да се отплаща. Успехът на Старата госпожа е исторически, тъй като наруши негативната традиция отборът да отпада винаги, когато губи първия мач с 0:2. В същото време пък Атлетико отпада от турнира за пръв път, след като е победил в първия двубой у дома.

Превъзходството на Юве бе категорично, но трябва да се признае, че дузпата за победния гол бе леко спорна. В 85-ата минута Федерико Бернардески напредна на скорост отляво, нахлу в наказателното поле, където според рефера бе съборен за дузпа.

Кристиано Роналдо се нае с изпълнението на наказателния удар и безпощадно реализира за 3:0. Това бе негов 8-и хеттрик в турнира, колкото и Лионел Меси, като португалецът има 61 попадения в елиминационната фаза. Освен това сметката му срещу „дюшекчиите“ набъбна на 24 гола в тяхната врата.

Манчестър Сити унижи Шалке 04 в другия осминафинален реванш в Шампионска лига снощи, вкарвайки седем безответни гола и с общ резултат 10:2  продължава напред в надпреварата. Това е и най-тежката загуба в историята на германски отбор в турнира досега.

Освен с многото голове, двубоят ще се запомни и с няколко сериозни намеси на системата ВАР при попаденията на домакините, като гол на Сане през второто полувреме не бе зачетен. Агуеро вкара на два пъти, а Лерой Сане добави един преди почивката

Германецът направи три асистенции през втората част, в която се разписаха Стърлинг, Бернардо Силва, Фодън и Габриел Жезус.