Хофенхайм сензационно победи с 4:1 Байерн (ВИДЕО)

Успешен старт на ерата „Куман“ в Барселона, вижте резултатите от дербитата в Европа

Хофенхайм разгроми с 4:1 Байерн (Мюнхен) и с пълен актив след 2 мача оглави класирането в Бундеслигата. Два гола за победителите вкара хърватският нападател Андрей Крамарич, а сините по най-добрия начин си върнаха за унизителната загуба с 0:6 миналата година.

Европейските шампиони изглеждаха наистина уморени, бяха спечелили последните 23 мача, но в 25-ата минута изоставаха с 0:2.

Ермин Бичакчич откри резултата в 16-ата минута с глава, след като засече центриране на Денис Гайгер. В 24-ата минута Мунас Дабур вкара за 2:0, след като при рикошет топката попадна в него малко щастливо. Но Дабур не се колеба и рязко се стрелна и копна топката над излезлия да го посрещне вратар Мануел Нойер.

В 36-ата минута Йозуа Кимих върна едно попадение с чудесен диагонален изстрел под гредата за радост на баварците. В 77-ата минута обаче Крамарич направи 3:1 след пас на Илхас Бебу. Крамарич получи топката от ляво, обработи я на коляно и я прати по диагонала в далечния ъгъл на Нойер. Хърватският здравеняк вкара 4:1 в 92-ата минута от дузпа, която изработи отново Бебу. Той открадна топката, на два пъти беше събарян от играчите на Байерн, но все ставаше, откъсна се сам срещу Нойер, който го съсече с цената на дузпа и жълт картон. А Крамарич не остави шанс на вратаря с бомбен изстрел под гредата.

Роберт Левандовски, един от основните играчи на Байерн останал на пейката, за да си почине след мача със Севиля в четвъртък, влезе в 57-ата минута. Но дори и неговото влизане не промени хода на срещата.

Барселона започна новата ера под ръководството на Роналд Куман с убедителна победа с 4:0 срещу Виляреал. Двубоят бе първи официален за холандския специалист начело на каталунците.

Тийнейджърът Ансу Фати вдъхнови Барса за успеха. 17-годишният юноша на клуба вкара първите два гола, а след това изработи дузпа, която капитанът Лионел Меси вкара за 3:0. Автогол на защитника Пау Торес в самия край на първата част оформи убедителната победа за Барселона. През второто полувреме нов гол не падна, а Куман използва убедителната преднина и пусна в игра дебютантите за отбора Франсиско Тринкао, Педри и Миралем Пянич.

Рома и Ювентус завършиха 2:2 в дербито на втория кръг от Серия „А“. Гостите от Торино играха с човек по-малко последните 30-ина минути след червен картон на Адриен Рабио, но измъкнаха точка на „Олимпико“ благодарение на вездесъщия Кристиано Роналдо, който вкара и двата гола за своя тим.

Рома поведе с гол на Жордан Верету от дузпа в 31-а минута, но минута преди почивката Ронадо изравни също от дузпа. Римляните си върнаха аванса в резултата след втори гол на Верету след пас на Хенрих Мхитарян в добавеното време на първата част. В 62-а минута Рабио получи червен картон и остави Юве в намален състав, а малко преди това Един Джеко пропусна златна възможност да вкара трети гол за Рома. Босненецът получи топката в наказателното поле, но от чиста позиция уцели гредата. Ювентус изравни в 69-а минута, когато след центриране на Данило Роналдо се извиси във въздуха и с глава прати топката в мрежата.

Юве има четири точки след два кръга, докато за Рома ремито донесе първа точка в шампионата.

Наполи разгроми Дженоа с 6:0. Неаполитанците доминираха тотално и не показаха милост към съперника, записвайки втора поредна победа в калчото. Мексиканецът Ирвинг Лосано даде начало на головата серия в 10-а минута и този резултат се запази до края на първата част. След почивката Наполи довърши генуезците с още пет безответни гола, отбелязани от Пьотр Зелински, Дрис Мертенс, Лосано, Елиф Елмас и Матео Политано.

Втора поредна победа записа и тимът на Милан, който се наложи с 2:0 като гост на Кротоне. Франк Кеси изведе „росонерите“ от дузпа в добавеното време на първата част, а пет минути след почивката Браим Диас направи 2:0.

Лестър сензационно разгроми Манчестър Сити с 5:2 и оглави класирането след 3-ия кръг на Висшата лига с 9 точки и по-добра голова разлика от Евертън, който също е с пълен актив. Манчестър Сити има мач по-малко и остава с 3 точки.

В големия герой за „Лисиците“ се превърна Джейми Варди, който заби три попадения във вратата на Едисон Мораеш. Но не по-малък герой се оказа съдията Майкъл Оливър, който отсъди три дузпи за гостите и отмени попадение за Сити с намесата на ВАР при резултат 1:0.

Манчестър Сити започна агресивно от самото начало и Риад Марез откри резултата в четвъртата минута. След ъглов удар топката стигна до него и той с прекрасен удар я насочи към горния десен ъгъл на Каспер Шмайхел. След този гол домакините изглеждаха вдъхновени и не спираха да търсят пролуки в защитата на съперника. В 26-ата минута Фернандиньо пропусна да удвои аванса на домакините. Де Бройне го намери и той стреля с глава, но право в Шмайхел. Попадение на Родри пък не бе зачетено поради засада. Веднага след този отменен гол с ВАР гостите стигнаха до дузпа, като Кайл Уокър събори Варди и потърпевшият изравни.

Сити опита да атакува повече през втората част, но в 54-ата минута Варди изведе своите напред с 1:2, след като вкара с пета след подаване от дясно по земята на Тимъти Кастан. Само след 4 минути реферът даде втора дузпа за Лестър, реализирана отново от Варди, като отново той си я изработи след съприкосновение с Ерик Гарсия.

Диктатът на Лестър продължи и в 77-ата минута Джеймс Мадисън направи 1:4, който се разписа с тупалка от дистанция. Хората на Пеп Гуардиола върнаха едно попадение чрез Нейтън Аке в 84-ата минута след комбинация с Риад Марез, но третата дузпа- реализирана в добавеното време от белгиеца Юри Тилеманс оформи разгрома.