Холмар Ейолфсон с автогол срещу Франция (ВИДЕО)

Световният шампион стигна до 2:2 с Исландия, Испания разби с 4:1 Уелс

Световният шампион Франция стигна до равенство 2:2 в контролна среща с Исландия, играна на „Стад дьо Рудуру“ в Гинган. „Петлите“ допуснаха пасив от два гола дело на Биркир Бярнасон в 30-ата и Кари Арнасон в 58-ата минута, но в крайна сметка успяха да изравнят.

Първо автогол си вкара защитника на Левски Холмар Ейолфсон в 86-ата, а резервата Килиан Мбапе изравни от дузпа в последните секунди.

Футболистът на „сините“ игра като титуляр през цялата среща и показа стабилна игра срещу звездите на съперника. Накрая имаше малшанс да прати кълбото в собствената си врата, след като тя бе избита в тялото му от вратаря Рунар Рунарсон.

В друга контрола Испания разгроми с 4:1 като гост Уелс. Без звездата си Гарет Бейл домакините отстъпваха значително пред класата на своя противник. За формацията на Луис Енрике над всички бе Пако Алкасер, който демонстрира добрата си форма от Борусия (Дортмунд).

Алкасер, който е собственост на Барселона се разписа два пъти, а другите попадения бяха дело на Серхио Рамос и Марк Бартра. Сам Воукс беше точен за домакините минута преди края на срещата.

Резултати от контролни срещи: Хонг Конг – Тайлонд 0:1, Кувейт – Ливан 1:0, ОАЕ – Хондурас 1:1, Бахрейн – Сирия 0:1, Турция – Босна и Херцеговина 0:0, Аржентина – Ирак 4:0, Уелс – Испания 1:4, Франция – Исландия 2:2