Интер победи с 2:0 Кротоне и може да стане шампион още днес (ВИДЕО)

Манчестър Сити също може да бъде коронясан днес, ако Ливърпул бие Юнайтед в дербито на Англия

Лидерът в Серия „А“ Интер свърши своята задача, за да бъде коронясан шампион на Италия още този уикенд. „Нерадзурите“ победиха с 2:0 последния в класирането Кротоне и очаква подарък от Сасуоло, който трябва да не загуби Аталанта, за да може тимът на Антонио Конте да се поздрави с 19-та си титла на страната.

В 23-ата минута засичане на Лукаку с глава се отби в гредата. Минута преди паузата Интер отново беше спрян от гредата. Този път Лаутаро Мартинес шутира и Кордас изглеждаше безпомощен, но кълбото се отби в десния стълб. Веднага след това стражът на Кротоне беше тестван и от Стефано Сенси, като пак отрази.

Интер не започна силно втората част, което даваше възможност на домакините да се справят с всички атаки на съперника и дори на момент да играят като равен. Антонио Конте реши да освежи отбора си в 65-ата минута, вкарвайки цели трима нови футболисти. Един от появилите се на терена футболисти беше Кристиан Ериксен, на когото му трябваха само четири минути, за да реализира за 1:0. В 69-ата датчанинът намери път към мрежата с изстрел извън наказателното поле.

В последните секунди на срещата Интер стигна все пак до втория си гол след мълниеностна контраатака, която мина през Барела, той намери Хакими, който отбеляза гол.

Милан победи с 2:0 Беневенто и временно се завърна на второто място в класирането. Попаденията отбелязаха Хакан Чалханоглу и Тео Ернандес. Така „росонерите“ продължават борбата си за място в Топ 4 и Шампионската лига.

Реал (Мадрид) победи Осасуна с 2:0 в мач от 34-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион „Алфредо Ди Стефано“. Едер Милитао даде аванс за домакините в 76-ата минута, а в 80-ата Каземиро оформи крайния резултат.

Така „белия балет“ се доближи на само две точки от лидера Атлетико (Мадрид), който победи Елче с 1:0. Барселона пък е на трето място на три точки от Реал и на пет от „дюшекчиите“, но момчетата на Роналд Куман имат мач по-малко. След седмица обаче ще има развръзка в Ла Лига, след като каталунците приемат Атлетико на „Камп Ноу“.

Пари Сен Жермен стигна до победа над Ланс с 2:1 в двубой от 35-ия кръг на френската Лига 1. Звездата на парижани Неймар отбеляза на „Парк де Пренс“ в 33-ата минута, а Маркиньос удвои в 59-ата. За гостите се разписа Игнасиус Ганаго в 61-ата минута.

Така Пари Сен Жермен временно излезе начело във временното класиране със 75 точки.

Малко по-късно Лил направи нова сериозна крачка към титлата след 2:0 у дома над Ница. Мастифите са лидери със 76 точки, с една повече от шампиона ПСЖ и с 5 пред третия Монако, който обаче е с мач по-малко.

Бурак Йълмаз откри резултата в 13-ата минута. Малко след началото на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Лотомба.

В 56-ата Зеки Челик оформи крайното 2:0 за „мастифите“. До края на шампионата остават три кръга, а битката за титлата навлиза в най-интересната си фаза.

Междувременно втородивизионният Троа постигна трудна, но много важна победа с 2:1 като гост на Шатору и вече не може да бъде спрян от това да спечели промоция за Лига 1.

Завръщането на тима в елита на френския футбол може да стане факт още в понеделник, ако Клермон Фуут не вземе трите точки срещу Гренбъл.

Филип Кръстев не беше в групата на Троа. Неговите съотборници се озоваха в ролята на догонващи в 20-ата минута след попадение на Жозеф Яник Мбоне, но през второто полувреме направиха пълен обрат.

Флориан Тардю изравни от дузпа в 51-ата минута, а в 71-ата се разписа Йоан Тузгар.

Троа има 74 точки и мач повече от Клермон Фуут, който е с 66. На трето място е Тулуза.

Тимът на бившия халф на Левски Стайн Спиерингс отстъпи с 1:3 на Париж ФК и остана с 62 точки.