Интер триумфира с Купата на Италия след луда битка с Ювентус (ВИДЕО) - DC news

Интер триумфира с Купата на Италия след луда битка с Ювентус (ВИДЕО)

„Нерадзурите“ победиха с4:2 след продължения, Старата госпожа остана без никакъв трофей този сезон

Интер триумфира с осма Купа на Италия! „Нерадзурите“ се наложиха с 4:2 след продължения над Ювентус в оспорвана битка на стадион „Олимпико“ в Рим.

Николо Барела (7) даде ранен аванс на „нерадзурите“ в началото на мача, но с голове на Алекс Сандро (50) и Душан Влахович (53) „бианконерите“ осъществиха пълен обрат.

Десет минути преди края на редовното време Хакан Чалханоглу възстанови равенството от дузпа. В продължението Иван Перишич от нов наказателен изстрел изведе тима си напред в резултата, а след това хърватинът с краси гол увеличи преднината на „нерадзурите“.

Купата е осма в историята на „Интер“. Тимът добавя и ново отличие след титлата през миналия сезон и Суперкупата на Италия, спечелена в началото на 2022 г. „Нерадзурите“ все още са в битката за титлата и през тази година, като водят битка с „Милан“.

Треньорът на тима Симоне Индзаги печели купата за втори път в кариерата си след 2019 г., когато беше начело на „Лацио“. Той побеждава „Ювентус“ за четвърти път в мач за отличие, след като го стори на три пъти в суперкупата.

„Ювентус“ остава без отличие през този сезон и не успя да добави нова купа, като има 14 в турнира.