Истанбул ББ удари Юнайтед с 2:1, РБ Лайпциг обърна ПСЖ (ВИДЕО)

Челси, Дортмунд, Барселона и Ювентус записаха задължителните си победи в Шампионската лига

Турският първенец Истанбул Башакшехир постигна историческа дебютна победа в груповата фаза на Шампионска лига, след като победи не кой да е, а Манчестър Юнайтед с 2:1.

И трите попадения паднаха преди почивката като по този начин „червените дяволи“ записаха трето последователно поражение в този турнир в Истанбул.

Още в 13-ата минута Демба Ба бе буквално забравен в средата на терена при една атака на „червените дяволи“. Последва дълъг пас и бившият нападател на Челси се озова сам срещу дебютиралия в Шампионската лига вратар на гостите Дийн Хендерсън. 35-годишният сенегалски национал пробяга почти половината терен с топка в крака и после безпроблемно я прати в мрежата, за да открие резултата.

Впоследствие турският шампион се прибра в защита и почти не допусна опасна ситуация пред вратата си, а освен това успя да вкара второ попадение малко преди почивката.

То отново дойде след грешка в дефанзивен план. Хуан Мата загуби топката в центъра на терена от Дениз Тюрюч, който напредна и отправи прострелно центриране към наказателното поле.

Там Демба Ба пропусна топката, за да може връхлитащият Един Вишча да я засече от движение и за втори път да матира вратаря на Юнайтед за 2:0.

Това се случи в 40-ата минута, ала само три по-късно „червените дяволи“ успяха да изравнят. Антони Марсиал засече с глава центриране на Люк Шоу отляво, за да направи резултата 2:1.

Домакините пропуснаха своя шанс след почивката, тъй като Хендерсън спаси, докато Юнайтед изпитваше сериозни затруднения в създаването на чисти голови възможности.

В добавеното време, след един корнер, Хари Магуайър стреля с глава и след рикошет топката стигна до голлинията, но бе изчистена от защитник.

Така Истанбул ББ стигна до успеха и вече има 3 точки, с колкото са и ПСЖ, докато Юнайтед и РБ Лайпциг са лидери с 6 пункта в своя актив.

Именно РБ Лайпциг измъкна 2:1 у дома срещу ПСЖ след драматичен обрат. Анхел ди Мария вкара за парижани 6-ата минута. Девет след това аржентинецът пропусна да удвои от дузпа, след като ударът му беше отразен от стража на домакините. В самия край на първото полувреме РБ Лайпциг стигна до изравнителен гол чрез Нкунку.

В 57-ата минута домакините стигнаха до втори гол чрез Форсберг, който реализира от дузпа. Гостите завършиха мача с девет души. Изгонени бяха Гай в 69-ата и Кимпембе в добавеното време.

Челси и Борусия Дортмунд (Дортмунд) записаха лесни победи. „Сините“ от Лондон разбиха с 3:0 Рен на свой терен. Дортмунд пък спечели със същия резултат гостуването си на Брюж.

Същото направиха Ювентус и Барселона. Старата госпожа се позабавлява с Ференцварош и победи с 4:1 с два гола на Алваро Мората, един на Пауло Дибала и автогол. Каталунците леко се измъчиха, но взеха 2:1 срещу резервите на Динамо (Киев) с попадения на Лионел Меси от дузпа и на Жерар Пике.

Резултатите:

Група „Е“: Челси – Рен 3:0, Севиля- Краснодар 3:2
Група „F“: Зенит – Лацио 1:1, Брюж – Борусия Дортмунд 0:3
Група „G „: Барселона – Динамо Киев 2:1, Ференцварош – Ювентус 1:4
Група „H“: Истанбул Башакшехир – Манчестър Юнайтед 2:1, Лайпциг – Пари Сен Жермен 2:1.