Исторически хеттрик на Левандовски прати Байерн на 1/4-финал в ШЛ (ВИДЕО)

Баварците със знаменито 7:1 срещу Ред Бул Залцбург, Ливърпул продължава напред въпреки загубата 0:1 у дома от Интер

Роберт Левандовски отбеляза рекорден хеттрик и изпрати Байерн (Мюнхен) на четвъртфиналите на Шампионската лига с победа над Ред Бул Залцбург със 7:1 у дома.

Полският нападател вкара три гола до 23-ата минута – най-ранният хеттрик в Шампионската лига – и Байерн се отърси от първоначалната си нервност, за да смаже Залцбург.

В първия мач австрийските шампиони завършиха наравно 1:1 с баварците, но надеждите им за положителна развръзка в Мюнхен бяха попарени, след като Левандовски вкара гол и две дузпи, за да изпрати Байерн към знаменитата победа.

Ливърпул се класира на четвърти четвъртфинал в Шампионската лига за последните пет години въпреки изненадващото поражение от Интер с 0:1 на „Анфийлд“, като английските гиганти се класираха с общ сбор от 2:1.

Италианските шампиони не успяха да се преборят, след като загубиха първия мач с 2:0 у дома преди три седмици, въпреки сензационното попадение на Лаутаро Мартинес.

Червеният картон на Алексис Санчес малко след това прекъсна всякакъв импулс на Интер и Ливърпул комфортно се справи с човек повече, за да заеме мястото си във финалната осмица.

Преди три седмици в Милано Интер допусна два късни гола, след като през по-голямата част от първото полувреме имаше предимство в играта.

Шампионите на Италия започнаха с желание да се поправят, като притиснаха „червените“ през първото полувреме, без да поставят на сериозно изпитание Алисон Бекер, с изключение на опасен свободен удар на Хакан Калханоглу, който бразилецът парира в безопасност.