Исторически пловдивски финал за Купата! (ВИДЕО)

„Канарчетата“ изхвърлиха ЦСКА след обрат от 0:2 до 3:3 и с 9 души на терена

Ботев (Пловдив) е на финал за Купата на България след исторически финал на стадион „Българска армия“. „Канарчетата“ изковаха 3:3 в София. След като водеха  на полувремето с 2:0, домакините успяха да обърнат мача до 3:2, но в последната си атака „жълто-черните“ успяха да върнат така важния гол.

През първото полувреме фамозният Тодор Неделев смълча трибуните с гол от 35 метра, като вратарят на домакините Витаускас Черниаускас направи несериозно избиване. Няколко минути по-късно Балтанов покачи на 2:0, след атака, започната от Тодор Неделев.

Второто полувреме започна по най-неприятния начин, като още в първите минути Али Соу върна един гол, а малко след това Ботев остана с 10 човека, след като Филип Филипов получи втори жълт картон.

До 85-та минута домакините вкараха да гола, чрез резервата Евандро и бонусът от съдията – дузпа, която Али Соул реализира. Преди това обаче топката трябваше да бъде изчистена от „канарчето“ в карнер, вместо да се стигне до това положение.

В този момент пловдивчани вече бяха с 9 човека след изгонване на Антонио Вутов, който имаше претенции за наказателния удар. В самия край на мача Кристиан Димитров вкара за 3:3 с глава след центриране и за пореден път хвърли в екстаз близо 2 хиляди пловдивчани.

Ботев е на финал с Локомотив на 15-ти май!