Историческо! Арда влезе в Първа лига! (ВИДЕО)

Ветеранът Ахмед Осман донесе победата над Септември в 112-ата минута в бараж с 3 червени и 12 жълти картона на пловдивския ст. „Локомотив“

Арда (Кърджали) спечели за първи път в историята си промоция в Първа лига на българския футбол, след като отстрани в директен бараж Септември (София) с 1:0 след продължения. Мачът беше оцветен с три червени и общо 12 жълти картона, а единственото попадение вкара ветеранът Ахмед Осман в 112-ата минута. Така Арда при втория си опит след 30 години успя да се класира в елита на българския футбол.

В 1-ата минута на продължението софиянци останаха 10 на терена, след като младежкият национал Асен Чандъров получи втори жълт картон за фаул и трябваше да напусне терена.

В 112-ата минута грешка в защитата на Септември сбърка. След хвърлен тъч от ляво топката попадна в Митко Плахов, който нахлу до аутлинията и върна топката назад. Алексиев се размина с топката, но от 10 метра резервата Ахмед Осман вкара с помощта на гредата- 0:1.

Минута по-късно двата отбора останаха с по един човек по-малко, след като Ахмед Осман събори Борис Галчев при спринт назад. Галчев го удари и така двамата трябваше да поемат към съблекалните. До края септемврийци опитаха стихиен щурм, но изпадат след два сезона в елита.