Италия на четвъртфинал след продължения срещу Австрия (ВИДЕО)

Редовното време завърши 0:0 след греда за италианците и отменен гол за австрийците, „Скуадра адзура“ победи с 2:1 в продълженията

Италия се класира за 1/4-финалите на Евро 2020, но „Скуадра адзура“ трябваше да мине през продължения, за да преодолее Австрия с 2:1. Редовното време на стадион „Уембли“ завърши при 0:0.

В следващия етап тимът на Роберто Манчини ще срещне победителя от двойката Белгия – Португалия, който ще се играе тази вечер от 22:00 часа.

Първите 90 минути не бяха достатъчни за Италия, за да си осигури място напред. За сметка на това, много бързо след влизането в продължения съставът стигна до попадение. Федерико Киеза се разписа в 95-ата минута, а само 10 по-късно Матео Песина удвои. Нападателят на Щутгарт Саша Калайджич върна надеждите на Австрия с попадение в 114-ата минута.

Това беше осмият път, в който Италия минава през продължения в мач на Европейското първенство, повече от който и да е друг тим в историята на надпреварата.

Играчите на Франко Фода напускат шампионата, но с високо вдигнати глави.

Отборът на Австрия създаде много трудности за Италия и дори имаше много аргументи, с които да претендира да продължи напред. Въпреки това „Скуадра адзура“ започна по-добре мача. В 11-ата минута Леонардо Спинацола пое топката отляво по атаката, навлезе в наказателното поле, опитвайки да финтира защитата на Австрия, но диагоналният му удар излезе в аут.

Николо Барела стреля в очертанията на вратата, но не успя да затрудни вратаря Даниел Бахман. веднага след това, в 18-ата минута Австрия се опита да организира контраатака и стигна до удар, но Марко Арнаутович стреля от движение над вратата на „Скуадра адзура“.

Италия уцели гредата в 32-ата минута. Чиро Имобиле отправи изключително мощен удар от дъгата на наказателното поле, но топката се отби в напречната греда.

В 52-ата минута тимът на Австрия получи право да изпълни фаул, на много добра позиция, фронтално срещу вратата на Италия, но ударът на Давид Алаба мина над вратата. В 63-ата минута Марко Арнаутович отново опита да изненада Джанлуиджи Доннарума, но ударът му не успя да затрудни стража на Милан, който улови топката.

Австрия шокира феновете на Италия в 65-ата минута, след като топката влезе във вратата на „Скуадра адзура“. След преразглеждане на ситуацията от ВАР се оказа, че Марко Арнаутович е бил в положение на засада преди да отправи точния си удар, при подаването с глава на Давид Алаба.

Последваха силни минути за италианския тим, но редовното време приключи при резултат 0:0.

В 95-ата минута на мача Италия поведе в резултата. След много бърза атака, Леонардо Спинацола центрира топката от левия фланг към Федерико Киеза на десния, който овладя и стреля отблизо за 1:0.

Само 10 минути по-късно Матео Песина успя да удвои за 2:0 след неразбирателство в защитата на съперника. Полузащитникът овладя в наказателното поле и стреля много точно в десния ъгъл.

В 106-ата минута Луис Шауб стреля точно, но Джанлуиджи Доннарума успя със сетни сили да спаси вратата си. За сметка на това в 114-ата минута Австрия все пак стигна до гол. След центриране от корнер, Саша Калайджич засече топката с глава и от много малък ъгъл върна надеждите на своя тим с резултат от 1:2.

Източник: БНТ, Снимка: БГНЕС