Италия победи с 1:0 като гост Нидерландия в Лигата на нациите (ВИДЕО) - DC news

Италия победи с 1:0 като гост Нидерландия в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Защитникът на Лудогорец Драгош Григоре вкара гол за успеха на Румъния с 3:2 над Австрия

Италия продължи историческата си традиция да не губи срещу Нидерландия като гост и победи „лалетата“ с 1:0 в Амстердам в мач от група 1 на Лига „А“ на Лигата на нациите.

Единственото попадение в мача падна в последните секунди на първото полувреме и бе дело на халфа на Интер Николо Барела.

Като цяло „адзурите“ доминираха, а домакините не успяха да покажат играта, с която спечелиха срещу Полша преди няколко дни.

В другия мач от групата Полша записа първа победа, след като се наложи над Босна и Херцеговина като гост с 2:1. Домакините откриха в средата на първото полувреме от дузпа чрез Харис Хайрадинович, но точно преди почивката Камил Глик изравни.

Успехът на Полша бе изкован в 67-мата минута от Камил Гросицки, който вкара победния гол.

В класирането в групата води Италия с 4 точки, пред Нидерландия и Полша с по 3 и Босна и Херцеговина с 1.

Защитникът на Лудогорец Драгош Григоре вкара гол за победата на Румъния с 3:2 над Австрия като гост в мач от група 1 на Лига „В“ на Лигата на нациите. Григоре вкара за 2:1 в полза на румънците в 51-вата минута, когато бе оствен непокрит при центриране от фаул и с мощен удар с левия крак от близка дистанция матира отбраната на австрийците.

Преди това румънците бяха повели още в третата минута чрез Денис Алибек, но в 17-ата Австрия изравни чрез Кристоф Баумгартнер.

След гола на Григоре последва натиск на Румъния и в 70-ата минута Александру Максим покачи на 3:1 с прехвърлящ удар.

Малко след това гредата спаси Австрия от нов гол, а противно на логиката домакините стигнаха до гол в 81-вата минута чрез карим Онисиво. До края обаче Австрия не успя да се пребори за точка.

В другия мач от групата Норвегия разгроми като гост Северна Ирландия с 5:1.

Мохамед Елюнуси вкара за 1:0 в полза на „викингите“ още във втората минута, но в шестата Пади МакНеър изравни. Още в следващата атака Норвегия си върна аванса чрез головата машина Ерлинг Холанд, а в 19-ата Александър Сьорлот бе точен за 3:1. В началото на второто полувреме Сьорлот и Холанд добавиха по още един гол за категоричния успех.

В класирането в групата води Румъния с 4 точки, пред Австрия и Норвегия с по 3 точки и Северна Ирландия с 1 точка.

В група 2 Шотландия поведе в класирането след обрат и победа над Чехия с 2:1 като гост. Домакините, които играха със състав, изграден изцяло от дебютанти, откриха резултата в 12-ата минута чрез Якуб Пешек, но в 27-мата Линдън Дайкс изравни. Райън Кристи донесе победата на „гайдарите“ в 52-рата минута, когато бе точен от дузпа.

В другия мач от групата Израел и Словакия приключиха при 1:1. Словаците вкара първи в 14-ата минута чрез Михал Дуриш, но Израел се добра до точката в добавеното време с гол на Илай Емкиес.

В класирането първи са шотландците с 4 точки. Следват Чехия с 3, Израел с 2 и Словакия с 1.