Иван Петков: Трябва да останем здраво стъпили на земята! (ВИДЕО)

Отборният дух победи, радват се волейболните ни националки след успеха над Полша

Националният отбор на България се наложи с 3:1 гейма над отбора на Полша в драматична битка от Европейското първенство в Пловдив и завърши като лидер в група „В“. Емилия Димитрова бе над всички с уникалните 21 точки.

На 28 август отново в пловдивската зала „Колодрума“ стартират осминафиналите, където отново ще подкрепяме нашите „лъвици“ срещу четвъртия отбор от група „D“ – Швеция! Тяхното най-силно оръжие е Изабел Хаак, която играе за турския гранд Вакъфбанк (Истанбул). Нашите се разминаха с потока на Турция и в евентуален четвъртфинал ще играят за място в Топ 4 срещу Германия или Нидерландия.

България започна груповата фаза с убедително 3:0 над Гърция, а след това същата участ последва и отбора на Испания. Разочарованието дойде след загубата с 2:3 от Германия в равностоен мач, от който избраничките на Иван Петков очевидно направиха своите изводи. „Лъвиците“ са завърнаха на победния път, като разбиха Испания с 3:0, а най-добрият им мач до момента бе срещу непознаващия вкуса на загубата тим на Полша.

Ето и отзивите след великолепния ни успех пред многобрайната българска публика.