Ивелин Попов с гол и асистенция за Ростов (ВИДЕО)

Капитанът на България с основна заслуга за равенството 2:2 при гостуването на Локомотив (Москва) за купата

Българският национал Ивелин Попов беше с основна заслуга за равенството 2:2 на ФК Ростов при гостуването на Локомотив (Москва) в първия полуфинал от турнира за купата на Русия по футбол. Попов, който игра цял мач, беше в основата на първия гол, а след това вкара втория за гостите.

ФК Ростов откри резултата в 50-ата минута, когато Роман Ерьоменко направи добавка отблизо, след като вратарят на столичани Гилерме беше успял само да избие шут на българския атакуващ халф.

Домакините изравниха в средата на втората част с попадение на Антон Миранчук, но в 84-ата минута Попов отново даде аванс на отбора си от дузпа, отсъдена за фаул в пеналта срещу Ерьоменко.

Локомотив все пак се спаси от поражение след автогол на Иван Новоселцев минута по-късно. Реваншът е на 15 май в Ростов.