Ивелин Попов и ФК Ростов ще играят в Лига Европа (ВИДЕО)

Отборът на българина направи 0:0 с Рубин, Локо победи с 2:1 ЦСКА (Москва) и взе място в Шампионската лига

Кръг преди края на руското първенство доста от въпросителните паднаха. Така Локомотив (Москва) си гарантира участие в Шампионската лига, а ФК Ростов с Ивелин Попов в Лига Европа, въпреки че трябваше да се задоволи с нулево равенство в срещата си от 29-ия кръг.

В пета поредна среща Ростов няма победа, но и това 0:0 срещу Рубина беше достатъчно на тима на Ивелин Попова да си осигури участие в Лига Европа. Кръг преди края Ростов е на пето място с 45 точки и не може да бъде изместен от шестия Динамо, който има 38.

По същото време динамовци се наложиха с 1:0 над Уфа с гол на бившия левскар Жоаозиньо от дузпа в 79-ата минута, но тази победа не им помогна особено.

Ивелин Попов изведе гостите с капитанската лента, след като преди дни беше оставен резерва срещу слабака Оренбург. Това е втора поредна среща без попадения за Ростов, а Ивелин получи жълт картон в 23-ата минута за нарушение срещуа Хвича Кварацхелия.

Ивелин създаде добра възможност за своите в 10-ата минута, когато нахлу в наказателното поле и комбинира с Денис Хаджикадунич. Последвалият изстрел обаче беше блокиран от Юрий Дюпина и топката излезе в корнер. Нова добра атака на Попов пак не беше оползотворена, след като българинът подаде през центъра за Елдор Шомуродов, който обаче би вън.

Локомотив (Москва) се наложи с 2:1 над съгражданите си от ЦСКА и вече има 54 точки, с 5 пред ФК Краснодар, който също може да попадне при най-богатите отбори в Европа, но трябва да мине през квалификациите.

Първите 30 минути минаха в сериозна скука, но в 33-ата минута Локомотив получи петата си дузпа от началото на първенството. С помощта на ВАР един от най-опитните руски съдии Евгений Трубин видя нарушение на Дивеев срещу Едер и посочи точката. Алексей Миранчук я вкара за 1:0.

През второто полувреме ЦСКА заигра много по-агресивно и изравни резултата в 71-ата минута чрез Никола Влашич. Грешката беше на Мурийо, който сбърка при изнасянето на топката. Но победата беше много важна за Локомотив и те получиха втора дузпа, за да я постигнат. С нова помощ от ВАР съдиите прецениха, че Василий Набабкин е играл с ръка в пеналта и Алексей Миранчук в 90-ата минута вкара за 2:1.