Ивет Горанова извоюва квота за Токио 2020!

Българката изигра 9 тежки срещи и завърши на първото място в квалификационния турнир в Париж

Ивет Горанова спечели квота за участие в Летните Олимпийски игри в Токио, след като се класира първа на Квалификационния турнир по Карате в Париж. В категория до 55 кг българката игра 9 срещи при изключително голяма конкуренция от почти 60 претендентки от цял свят и много тежък жребий.

Ивет спечели срещите от предварителния кръг срещу представители на Косово, Филипините, Бразилия, Испания и Люксембург, между които златни медалисти от световни първенства и се класира на финалите. Там тя извоюва първото място, като в схема всеки срещу всеки 3 от 4-те финалистки спечелиха квоти за Токио 2020.

Ивет Горанова е златен медалист от Европейските Игри в Минск и бронзов медалист от световно и европейско първенство.

Очакването е останалите четири български участници в квалификационния турнир също да се преборят за квота днес и утре.

Вицепрезидент на Българската федерация по карате Русалин Русалинов поздрави Ивет и треньора ѝ Ангел Стефанов.

„Тази вечер съм щастлив! Ивет Горанова е номер 1 в Париж, спечелихме квота за Олимпийските игри по най-категоричния начин. Честито на всички плевенчани. А на Ивет и Ангел, поклон!“, написа Русалинов във Фейсбук.