Ивет Горанова със сребърен медал от Европейското по карате - DC news

Ивет Горанова със сребърен медал от Европейското по карате

Спортист номер 1 на България за 2021-ва година отстъпи на финала на украинката Анжелика Терлюга, която победи на Игрите в Токио

Спортист номер 1 на България за 2021-ва година Ивет Горанова спечели сребърен медал от Европейското първенство по карате в Измир, Турция. В категория до 55 килограма българката отстъпи във финала от украинката Анжелика Терлюга с 3:11. Именно по-опитната Терлюга бе съперничка на Горанова във финала на Олимпийските игри в Токио миналото лято, когато родната каратека стигна до златния медал.

Този път обаче украинката надделя и стана европейска шампионка. Преди финала 22-годишната Горанова записа четири победи в Турция. В богатата си колекцията от медали тя вече има два бронза от световни първенства, сребро и бронз от европейски и титли от Олимпийските игри и Европейските игри.