Ивет спечели на 200 м, Мирела скочи 200 см в Стокхолм

Демирева остана втора, след като и Мария Ласицкене преодоля толкова, но от първия си опит

Ивет Лалова спечели бягането на 200 м на турнира от Диамантената лига по лека атлетика в Стокхолм. Българката, която едва вчера е научила, че се ще състезава днес, бе най-бърза с време 22.63 секунди, като по този начин подобри с една стотна най-силния си резултат за сезона, съобщава bTV.

До момента 34-годишната българска спринтьорка имаше 22.64 сек от второто си място на Диамантената лига в Рим. Втора завърши британката Бет Добин с 22.83, а трета е сънародничката й Аника Онуора с 23.38 сек.

Мирела Демирева също постигна историческо постижение. Сребърната медалистка от олимпийските игри в Рио де Жанейро постигна заветната си цел и за първи път в кариерата си преодоля гросмайсторската граница от 200 см. Тя го направи от третия си опит на същия турнир от Диамантената лига в Стокхолм.

С този резултат Демирева завърши втора в надпреварата, а пред нея е само световната шампионка Мария Ласицкене (Русия). Тя също завърши с 200 сантиметра, но от първия опит.

Ласицкене няма загуба почти две години, като за последно остана втора на националния шампионат на Русия в Чебоксари на 23 юни 2016 година.

Трета се нареди представителката на домакините Ерика Кинсей със 194 сантиметра.

Снимка: twitter.com/Diamond_League