Издънихме се с 1:1 срещу Словения в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Норвегия спечели с 2:0 в Кипър, засега сме аут от Евро 2020

България направи 1:1 със Словения в последния си двубой от Лигата на нациите, игран на стадион „Васил Левски“.

Мочетата на Петър Хубчев направиха пореден силен мачпред над 5000 зрители, които бяха дошли да ги подкрепят в студената ноемврийска вечер. Срещу себе си обаче те имаха изключително класен съперник. Този резултат лиши България от шанс за класиране на Евро 2020 и изкачване в Лига „В“. Българите останаха втори в групата, на две точки зад Норвегия. Скандинавците спечелиха 2:0 гостуването си на Кипър.

Добрата новина е, че националите се изкачват в трета урна за жребия за европейските квалификации.

Българите започнаха по-активно и в 9-ата минута стигнаха до първия удар в очертанията на съперниковата врата. Отправи го Страхил Попов. Защитникът пробва да вкара от над 20 метра, но без успех – вратарят Вид Белец беше на мястото си и спаси. Само две минути след това гостите също стигнаха до положение. Роман Безяк подаде в наказателното поле към Вербич, който обаче стреля над вратата..

В 15-ата минута шут на Костов излезе в аут. Пет след това Страхил Попов пусна хубав извеждащ пас към Спас Делев, който обаче не успя да овладее топката. Опасен изстрел на Станислав Костов в 33-ата минута пък мина над вратата.

Тук някъде стана още по-сложно за българите. От Кипър долетя новината, че Норвегия води с 1:0, което допълнително утежни задача на на националите ни. Самоотвержена намеса на Миха Върбич в наказателното поле отърва словенците от попадение три минути преди края на първата част. Той изчисти в корнер поддаване към Спас Делев, който беше оставен сам зад гърба му.

Четири минути след почивката Ивелин Попов можеше да открие, но ударът му с глава беше уловен от вратаря на словенците. В Кипър пък резултатът стана 2:0 за норвежците и мисията ни започна да изглежда невъзможна.

В 60-ата минута Николай Димитров видя, че Делев е непокрит в наказателното поле на гостите и опита подаване, което обаче дойде дълго. В ответната атака Иличич стреля над българската врата.

България стигна до гол в 68-ата минута. Разписа се резервата Галин Иванов, който засече с глава центриране на Страхил Попов – 1:0. Словенците, които не играеха за нищо в този мач, обаче не хвърлиха кърпата и четвърт час преди края изравниха. Миха Зайц простреля Георги Петков за 1:1.

В заключителните минути геройски изяви на двамата вратари предотвратиха още попадение. Първо Белец спря удари на Костадинов и Ивелин Попов, а след това Георги Петков не трепна пред останали сам срещу него Роман Безяк.