Изгониха Роналдо, но Юве би Валенсия с две дузпи (ВИДЕО)

Домакинска загуба за Манчестър Сити с 1:2 от Олимпик (Лион)

Ювентус спечели с 2:0 гостуването на Валенсия в първия двубой за двата тима в Група „Н“ на Шампионска лига. Кристиано Роналдо дебютира за „бианконерите” в най-престижния клубен турнир на Стария континент, но в 29-ата минута бе изгонен с директен червен картон за удар на противников играч, при което напусна терена облян в сълзи. Това бе и негов първи червен картон в 154 участия в двубои от надпреварата.

Реферът Феликс Брих обаче показа уникални нерви и свири 2 дузпи за Юевнтус и една за Валенсия. Миралем Пянич вкара и двете в 43-ата и 51-ата минута, а в добавеното време на второто полувреме вратарят Шчесни спаси дузпата, изпълнена от Парехо.

Манчестър Сити започна с домакинска загуба сезона в Шампионската лига. Един от водещите отбори в Англия падна с 1:2 от Олимпик (Лион).

Резултатът откри френският нападател Максуел Корне в 26-ата минута, което шокира трибуните на „Етихад Стейдиъм“. Хубав пробив на Набил Фекир отляво завърши с ниско центриране, последва грешка на Фабиан Делф и Максуел Корне намери мрежата – 1:0. В 43-ата минута трибуните в Манчестър бяха смълчани за втори път – Фекир матира Едерсон за 2:0 със смразяващ изстрел в долния ляв ъгъл.

В 67-ата минута Бернардо Силва намали, но за повече звездите на Пеп Гуардиола нямаха сили. Льорой Сане напредна по лявото крило и подаде към Силва, който намери далечния ъгъл с много добър изстрел, оформяйки крайното 1:2.

Аякс – АЕК Атина 3:0

1:0 Таляфико (47)

2:0 Ван де Беек (77)

3:0 Таляфико (90)

Шахтьор – Хофенхайм 2:2

0:1 Грийлиш (6)

1:1 Исмаили (27)

1:2 Нордвайт (38)