Изгониха Валери Божинов още преди дебюта му за Пескара!

Българинът получи червен картон при реплика от скамейката към рефера по време на загубата с 1:4 от Кротоне в Серия „Б“

Българският нападател Валери Божинов отново се прочу! Изгониха го още преди да е дебютирал за втородивизионния италиански Пескара. Нападателят си изкара червен картон, докато седеше на… скамейката.

В 27-ата минута на срещата с Кротоне, 34-годишният Божинов беше пратен към съблекалните. При резултат 1:0 за съперниците, българинът изрази остро недоволството си от решенията на съдията Иван Робиота и неговите помощници. Според медиите в Италия той е отправил неприемливи реплики към четвъртия рефер.

Пескара е 16-ият отбор, в който играе Валери Божинов в богатата си кариера. Той подписа с тима преди 10 дни, като се очакваше да направи своето завръщане на терените в Италия именно срещу Кротоне.

Българинът не е играл в Серия „Б“ от 2015-а година, когато носеше екипа на Тернана.

Българинът със сигурност мечтаеше за съвсем друго завръщане на Апенините. Именно на стадион „Ецио Шида“ Божинов дебютира с екипа на Ювентус през лятото на 2006 година, когато отбеляза две попадения за успеха с 3:0 на „бианконерите“ в историческата им първа среща в Серия „Б“.

От съблекалнята преди срещата бившият играч на Лече, Фиорентина, Юве, Манчестър Сити, Парма, Спортинг (Лисабон), Партизан и Левски дори пусна в личния си профил своята фланелка с №33 за мача, която обаче не успя да употреби по време на игра.

На почивката Кротоне вече водеше с 3:0, а Божинов със сигурност ще бъде наказан за домакинството с Асколи от 26-ия кръг на първи март, ако клубът не обжалва.

Двубоят завърши 4:1 за „акулите“.