Извадиха Трабзонспор от евротурнирите! Неделев остава в Ботев!

УЕФА наказа турския клуб заради неспазване на финансовия феърплей

Лидерът в класирането на турското първенство Трабзонспор е отстранен от европейските клубни турнири за един сезон заради нарушаване на правилата за финансовия фейърплей, обявиха от УЕФА.

Европейската централа заяви, че клубът има неточности в последните си сметки, изисквани от предишно споразумение от 5 юли миналата година и затова е наказан. Според правилата за финансов феърплей се следят доходите и разходите за трансфери и заплати на играчите от клубове, които се класират за Шампионска лига и Лига Европа.

По тази причина УЕФА реши да изключи „Трабзонспор от участие в едно клубно състезание на УЕФА, в което той може да участва през сезоните 2020/21 и 2021/22“.

Трабзонспор щеше да се класира директно за груповата фаза на Шампионската лига през следващия сезон и да спечели десетки милиони евро, ако стане шампион в турската Суперлига.

Футболното първенство на Турция беше прекратено в средата на март след 26-ия кръг. Лидерът в класирането Трабзонспор има 53 точки, пред Истанбул Башакшехир също с 53 точки, Галатасарай с 50 точки и други. Сезонът ще се поднови на 12 юни.

Трабзонспор е поредният клуб, който получава наказание от УЕФА заради нарушаване на правилата на финансовия феърплей, а санкциите бяха наложени за първи път през 2014 година.

Според турската преса борещият се за титлата черноморски тим вече бил изпратил оферта зо Ботев (Пловдив) за национала Тодор Неделев.

Самият футболист обяви пред „Дарик“, че на този етап остава в Ботев. Той добави, че е фокусиран върху предстоящите мачове в Първа лига и за Купата на България.

Много е възможно обаче през лятото Тодор да напусне Коматево. Известно е, че тогава изтича клаузата в договора между пловдивчани и Майнц 05, според която „канарчетата“ трябва да платят известна сума на германския клуб при трансфер на халфа.